top of page
Vyhledat

Seminář: Vliv hudby na zdraví společnosti

Aktualizováno: 1. 6. 2023

Třetí seminář z cyklu Umění ve zdraví, Zdraví v umění, který má téma Vliv hudby na zdraví společnosti.


Hosté semináře: Nikol Štrobachová (CZ) a William Longden (VB)


Termín: 14. června 2023


Čas: 15.00


Seminář se koná online, přihlášeným účastníkům bude zaslán link před začátkem akce.


Seminář proběhne v angličtině.


Odkaz na událost akce na FB, kde naleznete více informací o programu.Nikol Štrobachová (CZ)

Je lektorka a hudebnice, která posledních několik let působila v Brně. Natočila ve spojení s Bastl Instruments naučnou sérii YT videí "Patechení s Nikol", kde se zabývala základy modulárních sytezátorů a z toho posléze i vznikla skupina Pink Noise, kterou založila. Společně se v ní s dalšími ženami učily hrát na všelijaké syntetizátory a sdílely spolu své hudební zkušenosti. To a spojení s pražskou Synth Library a Mary C jí otevřelo dveře do světa elektronické hudby a veřejného vzdělávání. Vedla mnoho hudebních workshopů a přednášek po celém světě (Superbooth, Moogfest, Synthposium, Knobs&Wires...). Nyní se věnuje kromě hraní, převážně učení dětí na jak na hudebních workshopech, tak na animačních táborech a filmových festivalech.

Ve své tvorbě experimentuje s propojením rostlin a elektronických nástrojů. To tvoří nekonvenční hudební kousky inspirované zvuky přírody, které jsou organické a vždy závislé na vybrané rostlině. Je to vlastně taková společná řeč, ambientní propojení mezi mezi lidským a rostlinným vnímáním ne/hudby.


William Longden (VB)

"Natural interest, academic research and practice in arts and music for personal and social wellbeing has been my lifelong focus.

Expressed as creative flow interwoven into a multi dimensional fabric of lived experience, my personal and community based work represents a cascade of seriously playful improvisations that for me is material and essential Art.

Combining mediums and methods I embrace personal, social, cultural, environmental and intangible elements as an integral whole.

By embracing difference as ever opening potential toward transformational change, I play the anticipatory neurone - musing in expressionistic modes with liminal atmospheres, feeling my way.

My gut is my instinctive, intuitive guide, my humour aflame fuelled by ignorance, my senses alight, and breath my enthusiastic companion and teacher.

Having acknowledged and digested my root as a romantic idealist, and accepted material temporality, I am become permacultural compost freely given to the ineffable, exploring unknown realms rather than occupying established domains - a shaker of molecules - a syncopator of assumed contrapuntal elements, a disruptor of habituations. Unknowingly I discover forever anew to share the shades of unspeakable ecologies through non-differentiated wonder.

I perceive that we are each alone - together.

As Co-Creators we are an organism embodied to populate that which we create as Participating Artists All."


 

Cílem projektu Umění ve zdraví, Zdraví v umění je rozvoj mezioborových kompetencí zúčastněných profesionálních uměleckých a odborných pracovníků kulturního a kreativního sektoru skrze vzdělávání, sdílení a rozšiřování know-how o možných dopadech umění na zdraví společnosti a wellbeing jedinců v kontextu mezinárodní mezioborové spolupráce současného tance, výtvarného umění a hudby.


Těmito kompetencemi jsou péče o sebe, regenerace psychického i fyzického stavu těla se zaměřením na krizové okamžiky spojené s nadměrnou fyzickou zátěží, zraněními (zejména u profesionálních tanečníků), vyrovnáváním se se stárnutím (ageing), či pandemií covid-19.Akce se koná díky podpoře Národního plánu obnovy a Ministerstva kultury.
bottom of page