top of page
Vyhledat

Status umělce a role oborových organizací

Aktualizováno: 26. 10. 2023


Profesní organizace Vize tance pořádá ve spolupráci s dalšími oborovými organizacemi konferenci s názvem Status umělce a role oborových organizací s podtitulem O statusu umělce a sociálním zabezpečení výkonných umělců v ČR a Německu.


Cílem konference je prezentovat výstupy výzkumů statusu umělce, které realizovaly Vize tance, Nadační fond pro taneční kariéru, Asociace tanečních umělců ČR a německá Federální asociace nezávislých scénických umění a debatovat roli a směřování profesních organizaci v kontextu advokacie potřeb umělců.


Termín: 15. listopadu 2023

Místo: Klub Letka

Letohradská 44, 170 00 Praha 7-Holešovice

Čas: 10.30–13.30


HARMONOGRAM:

10.15–10.30 registrace diváků

10.30–11.45 prezentace výzkumů hostů k tématu Status umělce

11.45–12.00 coffee break

12.00–13.30 společná debata: Role a směřování tanečních oborových organizací


Hosté: Elisabeth Klug: Bundesverband Freie Darstellende Künste – networking and strategies Cilgia Gadola: Bundesverband Freie Darstellende Künste Roman Vašek: Úrazy a nemoci z povolání u profesionálů a profesionálek v oblasti pohybových umění (tance, pohybového divadla a cirkusu) v ČR Blanka Marková: Komparace přístupů k řešení statusu umělce v oblasti živého umění v zahraničí a návrh ideálního modelu fungování statusu umělce v ČR Linda Svidró: Nastavení minimálních standardů Statusu profesionálního umělce v oblasti tanečního uměníKonferenci pořádá Vize tance, z. s.


Akce se koná díky finanční podpoře Česko-německého fondu budoucnosti


Akci dále finančně podpořili: Hlavní město Praha, Státní fond kultury a Ministerstvo kultury České republiky.


Comments


bottom of page